Strančice potřebují nový obecní úřad – stávající budova je ve špatném technickém stavu, rekonstrukce by byla nákladná a vzhledem ke stavu současného provedení by pouze odsunula řešení nového úřadu do budoucna. Nový obecní úřad pomůže vytvořit živé centrum obce, které bude odpovídat jeho důležitosti.
Samotné slovo úřad má často negativní zabarvení, vybaví se nám přeplněné chodby, malé kanceláře, neochota a celkové oddělení od světa. Tak to ale být nemusí a nemá. Navrhujeme takové místo, které bude otevřené a přístupné, kde bude zajištěn kontakt mezi pracovníky úřadu a jeho klienty. Kde nebude zvolené vedení schované za neprůhlednými dveřmi, ale zároveň bude zaručen hladký chod celé obce. Vznikne tak důstojný prostor pro občany, samosprávu i pracovníky.
Obsah