Studie „Revitalizace sídliště nábř. 17 listopadu a Na Obci v Jaroměři“ se zabývá veřejnými prostranstvými na sídlišti.
Cílem územní studie je definovat vymezení stávajících a navrhovaných veřejných prostranství jako ucelené urbanistické kostry sídliště a města Jaroměře, navrhnout základní koncepci veřejných prostranství navázaných na komunikační síť a strukturu města, která vymezí veřejná prostranství a odpovídající veřejnou dopravní a technickou infrastrukturu pro zvýšení urbanistického a architektonického standardu s ohledem na hospodárné využívání území s cílem dosažení obecně prospěšného souladu veřejných a soukromých zájmů na rozvoji území.
Koncept
Hlavní myšlenkou návrhu je vytvoření klidné obytné lokality se zklidněnými ulicemi s prostorem pro chodce a cyklisty a s parkovými úpravami zelených ploch kolem domů a v jejich vnitroblocích.
Základní principy návrhu
1/ omezit průjezdnou dopravu a zklidnit dopravu obslužnou
2/ vytvořit bezpečná a pohodlná pěší propojení
3/ vytvořit nové lokální centrum jako místo setkávání
4/ popořit klidné zelené plochy kolem domů s návrhem prvků pro různé pobytové aktivity různých věkových kategorií
Obsah
vizualizace nového lokálního centra
výřez situace v okolí lokálního centra